nieruchomości

Apartamenty- sposób na inwestycję

Mateusz Domański / 10 sierpnia 2019
kostka

Wyniki badań społecznych jasno podają, że Polacy coraz więcej oszczędzają. Najczęściej środki odkładamy na lokaty bankowe lub konta oszczędnościowe. Zysk z takich form jest niewielki i w obecnej sytuacji pochłania go inflacja i podatek Belki. Nie ma się co dziwić, że rodacy szukają innych form inwestowania swoich środków z większą stopą zwrotu. W ostatnich latach na popularności zyskuje inwestowanie w apartamenty.

Zakup nieruchomości od firmy

Wiele osób decyduje się na zakup apartamentu od firm budujących obiekty w znanych kurortach górskich lub nadmorskich. W okresie powstawania budynków można zakupić jeden z dostępnych lokali. Forma ta jest dla wielu osób bardzo wygodna, gdyż wymaga od nas jedynie wkładu finansowego. Resztą formalności zajmą się za nas. I tak zarządzanie obiektem, wynajem, sprzątanie czy konieczne remonty podejmowane są przez inwestora. Firma pobiera oczywiście za to stosowne opłaty. My otrzymujemy roczny zysk na poziomie 5-8 %. Apartamenty w znanych miejscowościach turystycznych gwarantują duże obłożenie a to daje nam możliwość większego zysku.

zielen

Prywatna inwestycja

Jeśli mamy żyłkę do interesów to możemy samodzielnie zakupić apartament. Na pewno musi być on usytuowany w dużych ośrodkach. W większych miastach buduje się dużo apartamentowców, im atrakcyjniejsze turystycznie miasto, tym łatwiej będzie zapewnić stałe obłożenie. Jednak większe miasto to też dużo wyższe koszty nabycia takiej nieruchomości. Na początku powinniśmy się zastanowić, komu chcemy wynajmować nasze lokum, czy nastawiamy się na turystów czy na dłuższe rezerwacje. Stały wynajem daje nam pewny miesięczny zysk. Przy wynajmie na doby możemy uzyskać dużo większe kwoty, ale jednocześnie mamy dużo więcej obowiązków. Musimy ciągle zajmować się rezerwacjami, odbierać telefony od klientów i sprzątać każdorazowo mieszkanie.

palma

Warto przekalkulować, czy, przy takich obowiązkach, zysk jest nadal większy. Jeśli się na to zdecydujemy musimy pamiętać o obowiązkowych podatkach, fakt wynajmu trzeba zgłosić w urzędzie skarbowym.

Sprawdź: