technologie

Cechy współczesnych kamer szpiegowskich

Mateusz Domański / 4 września 2019
oko

Kamery szpiegowskie produkowane współcześnie posiadają przede wszystkim niewielki rozmiar. Ponadto są bardzo proste w obsłudze i posiadają możliwość podglądu w rzeczywistym czasie. Niektóre posiadają łączność WiFi, dzięki czemu można oglądać obraz na żywo np. na smartfonie czy komputerze.

Cechy współczesnych kamer szpiegowskich

W nowoczesnych kamerach szpiegowskich stosuje się jak najbardziej nowoczesne technologie i rozwiązania. Posiadają one dyskretną obudowę, która bardzo utrudnia wychwycenie instalacji sprzętu przez osoby trzecie.

oko

Kamery szpiegowskie mogą być zamontowane w przedmiotach codziennego użytku, a więc we wszelkiego typu pendrive’ach, długopisach czy zegarkach lub żarówkach. Ich forma wykonania umożliwia samodzielne ukrycie ich w wyposażeniu biurowym, domowym czy nawet w samochodzie.

Jaką kamerę szpiegowską wybrać

O to jaką kamerę szpiegowską wybrać najlepiej jest spytać sprzedawcę w sklepie detektywistycznym czy też osobę znającą się na tym temacie. Zasadniczo należy kierować się osobistymi potrzebami. Producenci oferują np. kamery, które posiadają tryb nocny – a więc rejestrują obraz nawet w ciemności czy też modele wyposażone w detektory ruchu, których zaletą jest śledzenie danej osoby w momencie, gdy coś się dzieje w pomieszczeniu. Bardzo dobrym rozwiązaniem są rejestratory video, które obsługują WiFi. Aby je zainstalować wymagany jest jedynie dostęp do stacjonarnego lub też przenośnego Internetu. Tego rodzaju kamerki mogą być montowane zarówno wewnątrz danego pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Wymaga to jedynie odpowiednio skonfigurowanego sprzętu.

spy

Kamery szpiegowskie, które są wbudowane w jakiś konkretny przedmiot są od razu gotowe do użycia. Nie muszą być ukrywane. To modele, zainstalowane np. w zegarku, długopisie czy żarówce. Z kolei kamera WiFi instalacyjna musi być już schowana samodzielnie. Powinna być umieszczana na taśmie instalacyjnej odpowiedniej długości, tak by jej montaż w danym miejscu był nieskomplikowany. Tego typu kamery są przeważnie bardzo lekkie i zdecydowanie łatwe do instalacji. Można je montować w dowolnym miejscu w pomieszczeniu np. w doniczce czy znajdującym się w pokoju sprzęcie RTV.