DOM

DLACZEGO WARTO KUPIĆ NIERUCHOMOŚCI NA COSTA DEL SOL?

Mateusz Domański / 6 grudnia 2022

Costa del Sol jest i zawsze była popularnym miejscem zarówno dla urlopowiczów. Wiele rodzin i par osiedla się tutaj dla fantastycznej pogody, świeżej kuchni i niesamowitych andaluzyjskich festiwali. Nie wspominając o niskich kosztach życia i szeregu zajęć, z których można skorzystać. Jeśli szukasz nieruchomości za granicą, ale nie możesz się zdecydować gdzie, południowe wybrzeże Hiszpanii jest zdecydowanie warte uwagi. Oto 5 powodów, dla których warto kupić nieruchomość na Costa del Sol.

FANTASTYCZNA POGODA

Z pewnością ucieszy cię wiadomość, że piaszczyste plaże i czyste wody Costa del Sol są uzupełniane przez ponad 320 słonecznych dni każdego roku. Z ciepłymi wodami i temperaturami zbliżającymi się do 30 stopni, nigdy nie ma wymówki, aby nie wybrać się na dzień na plaży. W skrócie, można powiedzieć, że Costa del Sol spełnia swój przydomek „Słonecznego Wybrzeża” całkiem dobrze.

Z 160 km linii brzegowej rozciągającej się na Costa del Sol, ma mnóstwo piaszczystych plaż i zatoczek do odkrycia. Kierunek na wschód od Malagi przyniesie bardziej skaliste brzegi i krystalicznie czyste wody, podczas gdy zachód od Malagi oferuje mile piaszczystych linii brzegowych i promenad do odkrycia.

WSPIERA SPORTOWY STYL ŻYCIA

Costa del Sol jest idealnym miejscem do uprawiania ukochanego sportu. Czy to na suchym lądzie, na morzu czy w górach. Szczególnie znane ze swojego golfowego stylu życia, Costa del Sol korzysta z ponad 70 pól golfowych – a fantastyczna pogoda oznacza, że można grać w golfa przez cały rok. Na Costa del Sol znajdują się jedne z najlepszych pól na świecie, z Valderrama najbardziej znanym wśród golfistów.

FIESTA 

Costa del Sol organizuje jedne z najlepszych imprez w Hiszpanii, co miesiąc odbywa się przynajmniej jedna fiesta. Od ognisk na plaży w San Juan, poprzez kolorowe karnawały na początek Wielkiego Postu, jeśli imprezowy styl życia jest dla Ciebie, nie zawiedziesz się na Costa del Sol. W sierpniu odbywa się nawet dziewięciodniowa impreza non-stop w ramach Jarmarku w Maladze, który celebruje tradycyjne andaluzyjskie zwyczaje, takie jak falbaniaste sukienki, spektakularne pokazy flamenco, muzyka na żywo i mnóstwo pysznego jedzenia.

ZASMAKUJ W TAPAS I KUCHNI ANDALUZYJSKIEJ

Jeśli kochasz swoje jedzenie, Costa del Sol jest jednym z najlepszych regionów do zamieszkania. Ze smacznymi tapas, świeżymi daniami z owoców morza i tradycyjnymi hiszpańskimi potrawami wszędzie, gdzie się udasz, Twoje kubki smakowe zawsze będą zadowolone.

Niektóre lokale w okolicy dadzą Ci nawet darmowy talerz pysznego jedzenia, gdy zamówisz drinka. Może to być wszystko, od krewetek czosnkowych po pikantne patatas bravas lub tradycyjny jamón. Ryby i skorupiaki odgrywają ogromną rolę w kuchni nadmorskich kurortów Costa del Sol, więc jeśli jesteś wielkim fanem owoców morza, na co czekasz? Więc czy szukasz doświadczenia z gwiazdką Michelin w Marbelli, czy bardziej tradycyjnej kuchni w hiszpańskim pueblo, każdy znajdzie coś dla siebie!

SZUKASZ NIERUCHOMOŚCI NA COSTA DEL SOL?

Szukaj agencji z kilkuletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, specjalizując się w obszarze Costa del Sol, posiadającej wiedzę niezbędną do przeprowadzenia Cię przez każdy etap drogi. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem nieruchomości w Hiszpanii na Costa del Sol, przejrzyj ofertę nieruchomości lub skontaktuj się z wykwalifikowanym zespołem ekspertów już dziś.

Sprawdź: https://www.domiporta.pl/informacje/a/nieruchomosci-hiszpania-5337