Wypoczynek

Hotele dla ludzi, nie ludzie dla hoteli

Mateusz Domański / 25 lipca 2018
hotel

Jeśli chodzi o prowadzenie hotelu, to można właśnie wyróżnić podział na takie dwa zasadnicze stanowiska.

Nie jest żadnym sekretem, że jedne hotele są rzeczywiście miejscami przyjaznymi, otwartymi i jedynymi w swoim rodzaju, do których ludzie chętnie będą wracać na kolejne pobyty. Co więcej ,trzeba tutaj wskazać jeszcze jedną rzecz. To znaczy – gdy mamy do czynienia z bardzo konkretnymi i sensownym nastawieniem na bardzo dobre przyjęcie gości, w każdym aspekcie profesjonalizm i najwyższa jakość. Niestety, obok takich hoteli funkcjonuje też nastawienie drugie. Tu nie liczy się człowiek, bo najważniejsze są jego pieniądze. Wiadomo każdy hotel chce generować zyski, ale tutaj jest to aż niezdrowe, bo mamy do czynienia z bardzo złym modelem podejścia do klienta. Nie jest to takie wcale przesadzone, bo gdy przyjrzeć się opiniom w necie na temat niektórych hoteli to będziemy mogli zauważyć że coś jest ewidentnie nie tak. Ceny – wysokie. Standard – pozornie, również.

Ale gdy wejdziemy sobie nieraz w komentarze na FB czy w sieci, no to opadają ręce.

Bo wychodzi na to, że jest to po prostu przerost formy nad treścią. I może to dotyczyć różnych rzeczy – obsługi, standardu, całego mnóstwa innych czynników. Okazuje się w niektórych przypadkach, że takie opcje naprawdę niekoniecznie będą się dobrze sprawdzały. Co więcej, jesteśmy tutaj świadkami bardzo ciekawej tendencji, która będzie się mogła przekładać na całe mnóstwo konkretnych rezultatów. Bo jeśli ktoś robi coś źle i świadomie nie szanuje swoich gości, internet nie zostawi na takiej osobie prowadzącej hotel suchej nitki, zaznacza przedstawiciel https://www.wszystko-do-hotelu.pl/. Warto tutaj zaznaczyć także, że mamy do czynienia z bardzo wieloma czynnikami, które będą mogły temu zapobiegać. Ale niestety, najważniejsze jest podejście.

respect

A gdy to się opiera wyłącznie o robienie pieniędzy, kosztem beznadziejnej jakości no to mamy problem.

Jest to o tyle trudne, że będziemy mogli mówić o naprawdę bardzo słabych efektach.

Czasem jest tak, ze hotele po aferach bardzo mocno biorą się za siebie. A czasem jest tak, że dalej robią swoje w nieswój sposób i przez to mamy do czynienia z problemami różnego typu.