Hotelarstwo

Jak klasyfikujemy usługi hotelarskie w zależności od obiektu, z którym mamy do czynienia?

Mateusz Domański / 31 sierpnia 2018
glowy

Branża hotelarska w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięta. Jednocześnie niektóre osoby mylnie sądzą, że będzie można wliczyć do niej tylko i wyłącznie opcje – obiekty, które faktycznie nazywają się hotelami. Tymczasem jednak, prawda jest całkowicie inna. Niej jest prawdą, że będziemy tutaj mogli sobie powiedzieć hotel o absolutnie każdym obiekcie, w którym możemy przenocować, to byłoby bowiem bardzo mocno przesadzone podejście oraz nastawienie. W dzisiejszym tekście przyjrzymy się dokładnie, na jakie grupy można dzielić hotelarskie obiekty, które są dzisiaj dostępne na naszym rynku?

napisy

Siedem grup obiektów – poznaj ich klasyfikację

Tak naprawdę, wyjdźmy od obiektu opatrzonego nazwą hotel. To taki obiekt, który ma do dyspozycji przynajmniej 10 pokoi. Pokoje te mogą być jedno albo dwuosobowe, a sam obiekt zajmuje się dostarczaniem kompleksowych usług, które świadczony w związku z pobytem klientów/gości w konkretnym hotelu. Co dalej? Dalej mamy motele. Czyli przydrożne obiekty hotelowe, gdzie również występuje przynajmniej j dziesięć pokoi – jedno albo dwuosobowych. Dodatkowo, motel musi bezwzględnie mieć parking, ze względu na lokalizację właśnie na przydrożnymi konkretnym obszarze.

drewno

Idźmy dalej

Bardzo szeroką grupę takich obiektów hotelarskich, które są w naszym kraju popularne, stanowią pensjonaty. Tutaj kryterium jest to, żeby w obiekcie było minimum 7 pokoi, a także były one w stanie zapewnić całodzienne wyżywienie konkretnym zainteresowanym gościom, przebywającym na terenie obiektu. Kolejnym ciekawym wariantem, szczególnie nad Bałtykiem czy na Mazurach, są campingi. Są to strzeżone obiekty, które będą dawały szanse na nocowanie w przyczepach czy namiotach. To też obiekty, gdzie jest wydzielona strefa do swobodnego przygotowania posiłku. Na niektórych campingach są dostępne domki noclegowe, sale nie jest to standard i reguła.

reka

Trzy ostatnie typy

Kolejne opcje do wybrania to domy wycieczkowe, a także schroniska i schroniska młodzieżowe. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z minimum 30 miejscami noclegowymi, gdzie tak naprawdę usługi dla klientów będą minimalne, bardziej wszystko ma charakter samoobsługowy. Podobnie zresztą jak młodzieżowe schroniska, które też tak działają. Warto rozróżniać typy obiektów hotelowych, żebyśmy mogli w sposób swobodny dopasowywać naprawdę bezproblemowo dla swoich potrzeb czy planów turystycznych. To jest oczywiste, że taka wiedza będzie w stanie zoptymalizować nam proces poszukiwania. Jesteśmy naprawdę nastawieni na bardzo konkretne rzeczy, które będą się mogły przełożyć na bardzo wiele elementów, które też będą w stanie przełożyć się na generalnie bardziej optymalne planowanie różnych wyjazdowych aktywności. Warto zapamiętać i przekonać się na własne oczy jak w praktyce może nam pomóc takie podejście.

Przy współpracy z https://www.wszystko-do-hotelu.pl/.