technologie

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą auta?

Mateusz Domański / 16 sierpnia 2019
punkt

Niestety żyjemy w czasach, w których kradzieże samochodów to norma. Szczególnie w dużych miastach policja każdego roku odnotowuje bardzo wiele takich incydentów. Kradzione są głównie auta drogie i bardzo drogie. Straty dla właścicieli są duże. Czy są jakieś metody, które zabezpieczą samochód przed kradzieżą? Niestety nie ma metody skutecznej w 100%. Jeżeli złodziej jest dobry w swoim fachu to i tak podoła zadaniu, my tylko odwleczemy to w czasie lub pomożemy schwytać przestępcę.

Kto kradnie samochody?

Auta są kradzione przez całe grupy przestępcze. W skład takich organizacji wchodzi bardzo dużo osób. Niektóre z nich zajmują się planowaniem i sprowadzaniem technologii ułatwiających włamanie do samochodu. Inni przeprowadzają upłynnienie skradzionego łupu. Jeszcze inni są po prostu od „czarnej roboty” i zajmują się kradzieżą i ucieczką „nowym” samochodem. Policja próbuje łapać złodziei samochodów, jednak oni działają w sposób bardzo inteligentny. Kradzieże są ciche i dobrze zaplanowane.

kierwonica

Metody na zabezpieczenie auta przed kradzieżą.

Opracowano wiele metod zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą. Każdy z tych sposobów można obejść, jednak utrudniają one pracę złodziejowi. Najbardziej popularną metodą jest odcięcie zapłonu. Gdy chcemy uruchomić silnik w samochodzie, najpierw trzeba przełączyć specjalny „włącznik”. Cała istota metody polega na tym, że tylko właściciel wie, gdzie znajduje się tajemniczy guzik. Przestępca, nawet gdy posiada kluczyki, najpierw musi zlokalizować położenie przełącznika. Jest to dość skuteczna i polecana metoda. Musimy pamiętać, żeby montować odcięcie zapłonu w oryginalnych miejscach. Doświadczony złodziej dobrze wie gdzie szukać!

palec

A może GPS?

Inną metodą utrudniającą życie złodziejom samochodowym jest pluskwa GPS podłożona we własnym samochodzie. Oczywiście urządzenie musi być podłączone w oryginalnym i niestandardowym miejscu, żeby przestępcy go nie znaleźli. Pluskwę konfiguruje się z aplikacją na telefon. Oczywiście metoda nie zapobiegnie kradzieży, ale ułatwi odnalezienie samochodu i być może umożliwi rozbicie grupy przestępczej.

Warto także zapoznać się z ofertą firmy Marketing Internetowy24