Wnętrza

Jaką sofę wybrać do salonu?

Mateusz Domański / 5 grudnia 2020
sofa

Jednym z bardzo potrzebnych mebli w salonie jest dobrze dobrana sofa. To na kanapie się siedzi, sadza gości, odpoczywa. Dlatego też wybór sofy to naprawdę bardzo istotna kwestia. Zwrócić uwagę należy na obicie, mechanizm czy też formę. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są te uniwersalne, które mogą w razie potrzeby być rozkładane. Dzięki temu w razie potrzeby można mieć dodatkowe miejsce do spania.

Meble wypoczynkowe

Chcąc kupić sofę, warto jednocześnie zainteresować się także fotelami i pufami oraz kupić to wszystko w jednym komplecie. Aktualnie bardzo często większość osób odchodzi od klasycznych deseni i raczej wybiera pikowania, podkreślone szwy. W salonie jednak bardzo często również doskonale spisze się skórzana sofa. Pokazuje ona pewien status luksusu. Jeśli natomiast wybierze się sofy o masywnych bryłach, to warto wybrać modele wyposażone w obicia w jasnym lub stonowanym kolorze.

Sprawdź: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Zabawki_Odgrywanie-rol-1284.html

sofa

Cechy, na które warto zwrócić uwagę

Obicie – Przede wszystkim sofa, którą się kupi, musi mieć grube obicie. To właśnie ono zapewnia odpowiednią trwałość na lata. Jeśli w domu mieszkają dzieci to warto wybrać sofę ze zdejmowanym pokrowcem, który pozwala na pranie. Alternatywą dla pokrowca jest powłoka teflonowa, która zmniejsza podatność tkaniny na przyjmowanie brudu. (https://mebelhome.pl/pl/c/SOFY/115) Bardzo fajnym wyborem mogą być także obicia antarowe, które trudniej przyjmują sierść.
Forma – Jednym z doskonałych pomysłów na sofy są te, które wyglądają jak nowoczesne rzeźby. Doskonale sprawdzają się w przypadku ustawienia w centrum pokoju i nie sprawdzają się w przypadku małych pomieszczeń.
Funkcja spania – jest to jedna z bardzo ważnych cech, jaką powinny spełniać sofy wybierane do mieszkania. Przede wszystkim trzeba dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania i potrzeby. Przede wszystkim meble tego rodzaju muszą zapewniać odpowiedni poziom komfortu.

meble loftowe ręcznie robione

Polecamy także: https://www.lejdi.pl/k408,buty-damskie.html

Jak widać kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając sofy jest całkiem sporo. Najważniejsze to dopasować meble do naszych oczekiwań oraz stylu życia. Tylko dzięki temu będziemy cieszyć się z ich użytkowania.

Przy współpracy: https://mebelhome.pl/