zakupy

Jakie opakowanie wybrać?

Mateusz Domański / 21 sierpnia 2019

Prowadzisz sklep internetowy i potrzebujesz odpowiedniego opakowania do wysyłki? A może zajmujesz się domem i nie masz, gdzie schować najpotrzebniejszych rzeczy? Niezależnie od przyczyny w codziennym życiu potrzebujemy wytrzymałych i poręcznych pojemników. Przy wyborze należy przyjrzeć się ich poszczególnym właściwościom.

Na co zwrócić uwagę kupując opakowanie?

Ze względu na wielkie zapotrzebowanie człowiek stworzył mnóstwo opakowań takich jak: karton, doypack,  (https://profilgroup.com/pl/opakowania-typu-doypack) puszkę, butelkę itd. Każde z nich ze względu na swoje właściwości ma inne wady i zalety. Oto kilka podstawowych rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przed zakupem:

  • rodzaj kontaktu z towarem: opakowanie może bezpośrednio dotykać jego zawartość, np. papierowe torebki chronią żywność przed deszczem czy błotem. Inny rodzaj opakowania to ten, który ma niebezpośredni kontakt z towarem. Może to być karton, w którym znajdują się papierowe torebki z żywnością,
  • poziom wytrzymałości: w zależności od odporności na warunki atmosferyczne i uszkodzenia opakowania mogą być trwałe lub nietrwałe. Do tych pierwszych zaliczane są m.in. drewniane skrzynie, pojemniki, kosze, metalowe puszki, wiadra, konwie i pojemniki. Do drugich zaliczamy: tekturę, karton, sklejkę, szklane słoiki, butelki, ampułki oraz wykonane z tworzyw sztucznych worki, folie i torby. 

Które opakowanie wybrać?

Najważniejszym krokiem przy wyborze idealnego opakowania będzie ustalenie swoich potrzeb. Jeżeli szukasz drobnych saszetek, w których będziesz przetrzymywać kawę, herbatę, cukierki, sól czy inne przyprawy pomyśl o saszetkach doypack. To pionowe opakowanie, które nie zajmuje wiele miejsca w szufladzie. Dzięki wielorazowemu otwarciu doskonale nada się do korzystania podczas gotowania. 

Polecamy także:

Jeśli opakowanie ma służyć poważniejszym zadaniom takim jak wysyłka towaru, warto pomyśleć o kartonach lub drewnianych skrzyniach. W takich pojemnikach można przesłać towar o większych gabarytach. To wygodna i bezpieczna forma pakowania delikatnych produktów oraz żywności, która musi być odpowiednio zabezpieczona.

https://profilgroup.com/