Aranżacja

Jakie zalety mają bloczki silka?

Mateusz Domański / 3 czerwca 2021

Silikaty to znana nazwa produktów ściennych na podstawie wapienia oraz piasku – równe, śnieżnobiałe cegły czy bloczki silikatowe to codzienny widok na nowoczesnych budowach. Czym ten niezwykły produkt zjednał sobie sympatię przedsiębiorców? Przedstawiamy zalety oraz wady ścian zewnętrznych z bloczków silikatowych. Bloczki silka tworzy się wedle prostej formuły – woda, piasek oraz wapno. Elementy miesza się w następujących proporcjach: 90% piasku, 7% wapna i 3% wody. Zaistniała w ów sposób masa jest oddana działaniu dużej temperatury oraz dużemu ciśnieniu w autoklawie.

Silikaty: z czego się je tworzy?

Silikaty to bloczki zrobione z piasku oraz wapnia. Dzięki temu są dosyć tanie w produkcji, naturalne oraz nie emitują niekorzystnych treści. Należałoby także wiedzieć, iż silikaty nie są wrażliwe na porastanie mchami lub algami. Produkcja silikatów stosuje ekologiczne produkty, wzmacniane za pomocą pary hydrologicznej. Po utwardzeniu produkt jest wytrzymały, natomiast co więcej, można go przemielić oraz spożytkować ponownie czy zakopać, nie wywołując zanieczyszczenia środowiska.

Bloczki silka – zalety

Bloczki silikatowe idealnie radzą sobie z występowaniem małych temperatur. Wedle pewnych wytwórców produkty są odporne choćby na 25 cykli chłodzenia i odmrażania. Więc idealnie sprawdzą się w naszych warunkach klimatycznych, w których zimy są momentem niezwykle ostre. Silikat ze względu na własną strukturę, niezwykle dobrze radzi sobie z tłumieniem hałasu. Poprzez to bycie w takim domu, jest coraz bardziej wygodne.

Dokładność wymiarowa oraz gładkość przestrzeni

Zapewnia szansę murowania na cienkie spoiny, natomiast w związaniu z dostępnością składników systemowych – kształtek U, pustaków wentylacyjnych, bloków z drążeniami na procesy elektryczne – pozwoli na schludne murowanie, natomiast następnie proste wygładzenie przestrzeni licowej ściany. Równy mur bez kłopotu da się nagrzać z zewnątrz, natomiast wykończyć od środka. Mur w garażu lub pomieszczeniu przemysłowym można pozostawić też bez żadnego wewnętrznego zgładzenia.

Naturalne wyjście

W związku z tymże, iż do produkcji stosuje się tylko elementy naturalne, to silikat jest całkowicie niegroźny dla otoczenia. Produkty silikatowe można ponownie mielić oraz wykorzystywać do produkcji kolejnych produktów. Składowanie silikatu w gruncie nie grozi zanieczyszczeniem gleby. To powoduje, iż silikat cieszy się wielką sławą pośród przedsiębiorców, jakim bliskie są sprawy ochrony otoczenia naturalnego. Dobry stopień izolacji dźwiękowej zdecydowanie podnosi komfort mieszkania oraz dotyczy to nie jedynie mieszkańców obiektów wielorodzinnych.

Polecamy: https://czasnaherbate.net/12-yerba-mate