technologie

Nowoczesny wizjer – i wiesz, kto Cię odwiedził!

Mateusz Domański / 30 listopada 2019
obiektyw

Dzwonek do drzwi! Ale zaraz, nikogo tak naprawdę się nie spodziewaliśmy – co jeśli dzwoni do nas złodziej albo osoba, której nie lubimy i nie chcemy z nią rozmawiać? W takich sytuacjach zazwyczaj pomagał judasz, który pozwalał nam dyskretnie spojrzeć, kto jest po drugiej stronie. Dzisiaj jednak, w XXI wieku, mamy inne, lepsze i nowocześniejsze opcję – kamera wizjer z czujnikiem ruchu to jedna z najlepszych!

Jak działa kamera z czujnikiem ruchu?

Montując we własnych drzwiach coś takiego, jak kamera wizjer z czujnikiem ruchu zastępujemy tradycyjnego judasza tak właściwie prawdziwą kamerą, która przy wykryciu ruchu, na specjalnym monitorku LCD wewnątrz mieszkania, pokazuje nam, kto znajduje się po drugiej stronie. Choć cały czas znajduje się w procesie czuwania, przekazywanie obrazu rozpoczyna dopiero po wykryciu właściwego ruchu.

Dodatkowe funkcje, które nam się przydadzą

We wspomnianego typu kamerkach bardzo przydatną funkcją jest opcja nagrywania, która pozwala zapisywać film (albo i zdjęcie) z tym, kto znajduje się za drzwiami na zamieszczoną w środku kartę pamięci. Działa to nawet w momencie, kiedy nie ma nas w domu – możemy więc dzięki temu określić, czy ktoś rzeczywiście był u nas (listonosz), albo też czy też ktoś sprawdza naszą obecność (potencjalny złodziej). Kamerka tego typu jest też wyposażona w oświetlenie podczerwienią, dzięki czemu działa również w nocy.

aparat

Wielką zaletą jest fakt obecności zdalnego monitora pokazującego to, co dzieje się na zewnątrz – dzięki niemu nawet niższe, niesięgające judasza osoby (dzieci czy po prostu niskie osoby), albo te, które słabo widzą, są w stanie zobaczyć, co się dzieje na zewnątrz i odpowiednio się na to przygotować.

Podsumowanie

Kamera wizjer z czujnikiem ruchu jest coś, co powinno znajdować się w drzwiach każdego z nas. To dobry krok ku nowoczesności, pozwalający nam mieć kontrolę nad tym, kto do nas zagląda – nawet jeśli w danym momencie nie ma nas w domu. Nie kosztuje dużo, a niesie ze sobą tak wiele korzyści, że aż szkoda nie skorzystać!