zakupy

Opakowania kartonowe

Mateusz Domański / 6 października 2019

Co to jest karton i jego ogólna charakterystyka. 

To nic innego jak zwykły papier charakteryzujący się większą gramaturą (od 160 do 315 g/m2) i dużą odpornością, co czyni go materiałem sztywnym, grubym i trwałym. Można z niego tworzyć różnego rodzaju opakowania kartonowe, o różnych długościach, szerokościach, głębokościach i kształtach, które w życiu codziennym mają bardzo szerokie i praktyczne zastosowania. 

Zastosowanie kartonu jako opakowanie. 

Wykonane z kartonu opakowanie wykorzystywane jest głównie w postaci pudeł i pudełek służących do przechowywania różnych przedmiotów, a także do pakowania upominków, prezentów czy wysyłania drogą pocztową – paczek. Pudła takie wyposażone są w specjalne zakładki, które umożliwiają ich pewne i bezpieczne zamknięcie na tzw. wcisk, dzięki czemu nie ulegną rozpakowaniu podczas ewentualnego transportu. (https://profilgroup.com/pl/szukasz-opakowania-dla-swojego-produktu) Dobór odpowiedniego opakowania to rzecz indywidualna – zależna od naszych aktualnych na daną chwilę potrzeb – i tak np. jeśli chcemy obdarować kogoś książką w formacie A4 o średniej grubości, i w tym celu zechcemy skorzystać z usług pocztowych bądź z paczkomatu to idealnym rozwiązaniem będzie płaskie pudełko o gabarytach idealnie dopasowanych do wymiaru danej książki. Jeśli natomiast będziemy chcieli wysłać do adresata przedmiot o nietypowym kształcie i rozmiarze, wówczas lepiej sprawdzą się większe lub mniejsze, wyższe lub niższe, okrągłe, kwadratowe, czy prostokątne opakowania kartonowe, w których ewentualne luki pomiędzy ich powierzchnią a umieszczonym przedmiotem, można uzupełnić folią bąbelkową czy zwykłym papierem, po to by zapewnić jego stabilizację i jednocześnie zabezpieczyć przed zniszczeniem. 

Ponieważ w większości przypadków opakowania kartonowe mają barwę jasnego drewna, idealnie nadadzą się również do spakowania firmowego upominku lub indywidualnego prezentu. Dlaczego? Bo łatwo przyozdobimy go na różne sposoby począwszy od zmiany koloru samego opakowania, poprzez rysunki, obrazki, rysunki i loga. Na takim pudełku możemy napisać zarówno życzenia urodzinowe, gratulacje ślubne, rocznicowe, jak i narysować kwiatek, serduszko, obrączkę itp. zależnie od okoliczności na jaką jest przeznaczone. 

Autor: https://profilgroup.com/