Aranżacja

Powiększ łazienkę bez przenoszenia ścian

Mateusz Domański / 15 lutego 2019
kwiatki

Żyjemy w czasach, gdzie rodziny wyszły z życia w domkach rodzinnych, a gromadzą się w 20 piętrowych i 10 klatkowych blokach mieszkalnych. Jest kilka zalet mieszkania w takim miejscu- jest ono tańsze i nie trzeba się martwić o ogrzewanie, daje poczucie przynależności do wspólnoty mieszkaniowej i dla kogoś, kto nie ma problemu z małymi przestrzeniami jest to „ciasny ale własny” kąt do spokojnego życia. Małe mieszkania nie wymagają kilkugodzinnego sprzątania i w obrębie kilku mieszkań znajdzie się ktoś, to podzieli się szklanką cukru lub kluczem 20. Architekci wychodzą naprzeciw takim mieszkaniom i mają kilka propozycji, aby pomieszczenia były optycznie większe. W tym artykule skupimy się na aranżacji łazienki.

Oświetlenie

Oświetlenie w poczuciu przestrzeni ma ogromny wpływ. Odpowiednie jego dobranie sprawi, że nasza łazienka dostanie troszkę przestrzeni. Więcej artykułów łazienkowych dostępne na stronach https://obrazynasciany.pl/ i https://www.dekorolka.pl/. Ważne, aby światło było jasne i umiejscowione pod takim kątem, aby nie rzucało cienia. Dobrze sprawdzą się też lampy punktowe i te wokoło lustra.

kobieta

Ściany i podłogi

Kolory, które optycznie powiększą pomieszczenia są jasne i chłodne barwy. Tworzą one optyczny dystans. Jeśli chcemy wykorzystać kafelki, to dobrze sprawdzą się te w dużym formacie. Jeśli będą one w kształcie prostokątnym, koniecznie muszą być położone poziomo. Ich pionowa pozycje sprawi, że pomieszczenie wyda się wyższe, ale nie szersze.

Połysk

Wszystkie materiały odbijające światło spełnią funkcję powiększającą. Dlatego kafle powinny mieć wysoki połysk, kabina prysznicowa z krystalicznego szkła, fronty mebli powinny odbijać światło, a dodatkowo chromowana armatura powinna być świetnym i stylowym dodatkiem.

apple

Aranżacyjnym wykończeniem jest lustro. Im większe, tym lepiej dla przestrzeni. Dobrze sprawdzi się umieszczenie dwóch luster na przeciwległych ścianach. Wymienione w tym artykule techniki sprawią, że nasze małe mieszkanko stanie się unikatowe, przyjazne i przestanie być klaustrofobiczne. Takie urządzenie łazienki nie musi liczyć się z wysokimi kosztami, a dzięki temu poranna i wieczorna toaleta da nam więcej przyjemności i relaksu.