Aranżacja

Sposób na podkreślenie ściennych grafik i obrazów

Mateusz Domański / 21 lutego 2020

Urządzając nasze domowe wnętrza, zazwyczaj poświęcamy wiele uwagi dodatkom. Chcemy, aby wszystko było perfekcyjnie dopracowane, dlatego zastanawiamy się jakie meble oraz akcesoria wybrać, aby były łatwe w montażu. Duże znaczenie odgrywa oświetlenie. Pozwala ono podkreślić te obszary, na których nam zależy.

Eleganckie oświetlenie do salonu

W dużych pomieszczeniach zazwyczaj musimy wykazać się pomysłowością, aby zaaranżować je ze smakiem. Duża powierzchnia ścian pozbawiona obrazów czy grafik może wyglądać zbyt surowo, dlatego często decydujemy się na ozdobienie ścian ulubionymi fotografiami lub obrazami. Jeśli chcemy podkreślić ich urok, przydadzą się lampy obrazówki, które świecą bezpośrednio w grafikę. To rozwiązanie, które często możemy spotkać w wielu wnętrzach i cieszy się ono dużą popularnością. W sklepach jest bardzo szeroki wybór lamp tego typu. Najczęściej mają one metalową oprawę, ale możemy spotkać również te o drewnianym wykończeniu. Mogą być zamontowane bezpośrednio nad obrazem lub z jego dwóch stron po bokach. Przypominają kinkiety z tym, że ich design zazwyczaj jest bardzo prosty. W końcu to nie na nich ma koncentrować się główna uwaga.

Gustowne podkreślenie obrazów

Pięknie mogą wyglądać lampy złote, zwłaszcza jeżeli chcemy dodać wnętrzu nieco orientalnego stylu czy wytwornej elegancji. Czasem taki kunszt jest mile widziany i wznosi wystrój wnętrza na wyższy poziom. Dzięki lampom możemy dowolnie manipulować strumieniem światła kierując je w pożądanym kierunku. Dlatego warto wybierać obrazówki, które mają możliwość regulacji. Czasem nie mamy pomysłu na aranżację ściany. Warto wtedy poszukać w sieci interesujących fotografii. Może to być dobre źródło inspiracji. Wiele zależy od tego jak wiele obrazów posiadamy i czy wszystkie chcemy podświetlać. Dla niektórych osób są to zbędne detale, ale tak naprawdę w takich szczegółach tkwi wielki urok. Jeśli zatroszczymy się o drobne kwestie, całe nasze mieszkanie będzie spójną całością, w której każdy z domowników czuje się świetnie. 

Przy współpracy: Lights