Dzieci

Zabawki dla najmłodszych – co wybrać?

Mateusz Domański / 2 maja 2020

Każdy z nas pamięta jak w dzieciństwie kochał swoje ulubione zabawki! Pluszowe misie, lalki Barbie, żołnierzyki, samochodziki, klocki — można by tak wymieniać bez końca. Wybór zabawek w dzisiejszych czasach może przyprawić o zawrót głowy. Czym należy się kierować wybierając zabawki jako prezent dla naszych pociech? Poniżej kilka wskazówek i pomysłów, które pomogą nam podjąć decyzje!


Na co zwrócić uwagę wybierając zabawkę dla dziecka w wieku niemowlęcym.


Zabawki (https://www.landtoys.pl/pl/c/Klocki/260) spełniają nie tylko funkcję rozrywkową w życiu każdego malucha, ale także spełniają funkcję edukacyjną i poznawczą, w szczególności u najmłodszych. Jaka zabawka będzie idealna na samym początku życia. Szukając czegoś dla niemowlaka warto postawić na zabawki, które będą wpływały na rozwój zarówno sensoryczny, jak i motoryczny malucha. Ważne jest by zabawka nie składała się z malutkich części, które mogłyby zostać połknięte w trakcie zabawy. Wszelkiego rodzaju pluszowe zabawki o kształcie spirali czy piłki, którą będzie w stanie chwycić maluch będą idealne. Ważne jest, aby zabawki były kolorowe, gdyż właśnie kolorowe bodźce dzieci poznają od pierwszych dni życia.


Jaka zabawka będzie idealna dla przedszkolaków i starszych maluchów?


Jeśli nasza pociecha jest już nieco starsza należy wybrać zabawki, które pomogą im rozwijać swoje zainteresowania! Jeśli Twoje dziecko uwielbia budować konstrukcje pomóż mu rozwijać pasje inwestując we wszelkiego rodzaju klocki. Pamiętaj jednak, by zwrócić uwagę na wielkość elementów w zestawie tak by nie były one zbyt małe dla najmłodszych. Na rynku dostępnych jest też wiele zabawek, spełniających funkcję edukacyjną. Ciekawe „laptopy” uczące najmłodszych, jakie dźwięki wydają zwierzęta czy interaktywne maskotki pobudzą nasze dzieci do myślenia angażując wszystkie ich zmysły. Starszym dzieciom warto podarować gry planszowe, w które mogą grać z całą rodziną czy ze swoimi kolegami i koleżankami. Na rynku obecnie dostępne są przeróżne warianty gier planszowych, więc z pewnością znajdziemy coś co ucieszy naszą pociechę.

Przy współpracy: https://www.landtoys.pl/